Czy rok 2014 przyniesie zmiany w uldze budowlanej?

Dodano: 13.12.2013

Od dawna wiadomo, że prawo budowlane ciągle się zmienia. Co roku dostrzec można mniej lub bardziej poważne modyfikacje. W związku z tym nie może zaskoczyć nikogo fakt, że także w 2014 warunki przyznawania ulgi budowlanej zostaną zrewolucjonizowane. W jakim stopniu dawne zasady się zmienią?

Całym zjawiskiem powinny zainteresować się osoby, które odkładają prace remontowe na nadchodzący rok, ponieważ od 2014 roku nowe ustalenia zadziałają na niekorzyść obywateli. Inaczej mówiąc ulga budowlana będzie dużo trudniejsza do uzyskania, a często zupełnie niedostępna.

Ulga budowlana w przyszłym roku dostępna będzie dla osób, które nie ukończyły 36. roku życia, remontują mieszkanie o powierzchni maksymalnej do 75 m2 lub dom do 100 m2. Poza tym ulga zostanie przyznana tylko raz, bez względu na liczbę zgłoszonych prac budowlanych.

Reasumując, trzeba zastanowić się nad posiadanym kapitałem i spróbować dokonać zakupu materiałów budowlanych do końca roku, gdyż na ubieganie się o zwrot ustawodawca daje 5 lat. W styczniu wnioskujący o ulgę utraci taką możliwość i nie uzyska oczekiwanych przywilejów.

red. Justyna Błahut
fweek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *